Idea bookcrossingu czyli nieodpłatnego przekazywania książek innym poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, w tym także specjalnie do tego przeznaczonych na dobre zagościła w Zgierzu. Nazwaliśmy ją „Drugie życie książki” i zorganizowaliśmy ją w ramach ekokącika podczas imprezy z okazji Zakończenia Lata.

Mamy teraz dobrą wiadomość. Nasza akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy ją kontynuować! Zainteresowanych przekazaniem swoich starych zbiorów i zaopatrzeniem się w nowe pozycje zapraszamy serdecznie do siedziby Urząd Miasta Zgierza, pl. Jana Pawła II 16, na II piętro (na korytarzu), gdzie przygotowano specjalny regał do tego celu.

Książki można wymieniać w godzinach pracy Urzędu – czyli w dni powszednie, w godzinach od 8.00 do 16.00, a we wtorki od 8.00 do 18.00.

Dodatkowo w Parku Miejskim ustawiono 2 domki na książki,  do  których  mieszkańcy  mogą przynosić  niepotrzebne, przeczytane książki  i  zabrać inne równie ciekawe.

 

http://www.ekologicznyzgierz.pl/wp-content/uploads/2017/01/drugiezycieksiazki.jpghttp://www.ekologicznyzgierz.pl/wp-content/uploads/2017/01/drugiezycieksiazki-150x150.jpgMarekAktualnościkaruzelaIdea bookcrossingu czyli nieodpłatnego przekazywania książek innym poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, w tym także specjalnie do tego przeznaczonych na dobre zagościła w Zgierzu. Nazwaliśmy ją 'Drugie życie książki' i zorganizowaliśmy ją w ramach ekokącika podczas imprezy z okazji Zakończenia Lata. Mamy teraz dobrą wiadomość. Nasza akcja cieszyła się...Strona projektu  "Jak wykorzystamy, to co wyrzucamy. Edukacja ekologiczna mieszkańców Zgierza" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.