Projekt Jak wykorzystamy to co wyrzucamy? Edukacja ekologiczna mieszkańców Zgierza jest realizowany przez Gminę Miasto Zgierz, przy dofinansowaniu zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zadanie ma na celu edukację mieszkańców miasta w zakresie właściwego gospodarowania odpadami poprzez produkcję oraz emisję w lokalnej telewizji cyklu filmów edukacyjnych, prowadzenie informacyjnej strony internetowej, prowadzenie profilu na portalu społecznościowym Facebook, organizację konkursów, wydarzeń i gier miejskich, czy wreszcie poprzez produkcję oraz dystrybucję materiałów informacyjnych dotyczących racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobiegania ich powstawaniu.
Całkowita wartość zadania: 100.000,00 zł 
Wysokość oraz forma dofinansowania: dotacja 50.000,00 zł

Projekt dofinansowany ze środków 
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi 
www.zainwestujwekologie.pl 

Dotychczas w ramach naszego Projektu zrealizowaliśmy następujące działania:

Piknik ekologiczny w Zgierzu Ekokącik w Parku Miejskim z wraz ze strefą budowania z butelek PET przy okazji imprezy Pożegnania Lata w dniu 4 września 2016 roku.

Czytaj więcej…

Konkurs na FB Konkurs na najlepszy artykuł prasowy lub ilustrację do artykułu prasowego pt. „Jak wykorzystamy to co wyrzucamy?”.

Czytaj więcej…

Drugie życie książki – weź, przeczytaj, podaj dalej, przynieś swoją

Czytaj więcej…

Edukacyjna gra miejska

Czytaj więcej…